Głos brydżysty

Wszystkich chętnych prosimy o nadsyłanie na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoich artykułów w formie opowiadań, felietonów lub reportaży związanych z brydżem, ciekawymi rozdaniami, wydarzeniami przy zielonym stoliku i osobistymi historiami okołobrydżowymi w celu zamieszczenia do niniejszego działu.
 


"Epizod ten zachęca mnie do mysli, aby PT Zarządowi ŚZBS przedłożyc pod rozwagę ustanowienie honorowej nagrody bądź wyróżnienia fair play. Tak wiele mówimy o czystości gry. Zróbmy coś w tym kierunku. Pierwszy kandydat został już zgłoszony..."
20.12.2021.  Jerzy Daniel (czytaj dalej)

"Spotkaliśmy się z Wawelem w Radomiu, w przeddzień eliminacji o II ligę. Ku zaskoczeniu obserwatorów, niespodziewanie, jak podkreślił sprawozdawca „Brydża”, odprawiliśmy Wawel do domu. Na placu boju zostały cztery drużyny..."

Z Andrzejem Szulborskim rozmawiał Jerzy Daniel (czytaj dalej)

 

"Mieliśmy po piętnaście, szesnaście lat. Było to takie sztubackie granie w koleżeńskiej paczce, którą w godzinach lekcyjnych ciągnęło na Kadzielnię albo do parku czy akurat wolnego czyjegoś mieszkania. I rozdawało się karty niekiedy przy – co tu wiele gadać – cienkim winie..."
Z Włodzimierzem Stobieckim rozmawiał Jerzy Daniel 
(czytaj dalej)"Szlemy zasługują na zainteresowanie choćby z racji swej rzadkości. Zalicytowanie
szlema zwykle wiąże się z ryzykiem sporej straty, więc przed ostatnią odzywką
ogarniają nas wątpliwości..."
Opowiadania o szlemach i innych szalonych rozdaniach, których Zax był lub będzie świadkiem (czytaj dalej).