- 29.11.2013 - Umiarkowane sukcesy świętokrzyskich brydżystów w ligach centralnych

Aktualnie uczestniczymy w czterech szczeblach rozgrywek ligowych. Są to:

EXTRAKLASA
wynikiRywalizuje 16 drużyn. Rozgrywki stoją na bardzo wysokim poziomie sportowym. Polska Extraklasa brydżowa należy do ścisłej europejskiej i światowej czołówki. Polscy brydżyści są aktualnymi drużynowymi brązowymi medalistami w kategorii open, seniorów i kobiet. Nasze województwo reprezentuje drużyna  SPS CONSTRUCTION Kielce, składająca się z 9 zawodników. Niestety początek sezonu nie jest zbyt udany. Po ośmiu rundach zajmują 15 przedostatnią pozycję z dorobkiem 55.5 pkt. W rozgrywkach prowadzi RAL Poznań z 113.15 pkt.

I LIGA
Rozgrywki prowadzone są w dwóch grupach N i S, każda po 16 drużyn. Województwo Świętokrzyskie reprezentuje drużyna Hotel Senator RAF Starachowice z 10 zawodnikami. Również oni niezbyt udanie rozpoczęli rywalizacje. Po 5 rundach zajmują 10 miejsce z dorobkiem 47, 53 pkt. Jednak następne rundy były o wiele bardziej udane. Po dziesięciu zawodnicy ze Starachowic zajmują dosyć wysoką szóstą pozycję z dorobkiem 109.82 pkt. I maja niewielka stratę do lidera tabeli Konstanta Bielsko – Biała który zgromadził 123.45 pkt.

II LIGA
Rywalizacja odbywa się w czterech grupach NW, NE, SW i SE każda po 16 drużyn. Świętokrzyskie, na tym szczeblu rozgrywek reprezentuje drużyna SPLINTER QUICPACK Jędrzejów, w której gra 24 zawodników. Debiut w II lidze Był dość udany. Po 5 rundach drużyna zajmowała, dobre 5 miejsce z dorobkiem 59,52 pkt. Kolejne rundy nie przyniosły już tak dobrych wyników. Po dziesiątej zawodnicy zajmują 10 miejsce z dorobkiem 97,34 pkt., z dużą strata do lidera AZS UW Warszawa który zgromadził 141,37 pkt.

III LIGA
Na szczeblu regionu rozgrywki odbywają się w III lidze ( w dużych regionach jest jeszcze IV liga). Rywalizacja rozpoczyna się w dn. 23- 24. 11. 2013 r. Przystąpiło do nich 10 drużyn. Są to :
ALIT Ożarów, ASTRO Busko – Zdrój, GEOBEJUR Radom, HOTEL SENATOR II Starachowice, OLGUM-OLIMP Skaryszew, POMTECH Zwoleń, RECONSTRUCTION Kielce, WIST Kielce, ZAMEK Szydłowiec, ZAMŁYNIE ZA KOMBUD S.A.
Łącznie do rozgrywek w III lidze zgłoszonych zostało 90 zawodników a we wszystkich czterech szczeblach rozgrywek 133.

autor: Norbert Krzystanek