28.09.2021 Turniej regionalny w Kielcach DF

gawecki januszpajak kretaW kolejnym długofalowym turnieju 2021 zwyciężyła para Janusz Gawęcki - Stanisław Pająk 72,40 przed parami: Ryszard Musiał - Danuta Baczewska 31.05 oraz Maja Żabierek - Hubert Urban 29,62.
Gratulacje!
Klasyfikację długofalową można znaleźć w zakładce KLASYFIKACJE/Kielce DF 2021. Klasyfikacja odświeżana jest w najbliższy czwartek po wtorkowym turnieju.
chlopak z pucharem

Komentarze  

# ZAX 2021-09-29 09:49
Ciekawe było rozdanie 11, w którym doszliśmy do kontraktu 5k. Marcin, po otwarciu 1 pik przeciwnika S, słusznie rozmarzył się na temat gry premiowej w kara, która przy mojej krótkości pik powinna być wykładana. Niestety miałem dubla. 3 BA było górne, a na 5 karo leżałem bez jednej.

Sytuacja się zmieniła na moją korzyść, gdy do pierwszego wistu 10-tką pik, nie dołożyłem ze stołu waleta lecz dwójkę. Dałem szansę przeciwnikowi S, który spełnił moje nadzieje i również dołożył małe. Jak widzicie, kontrakt obkłada przejęcie pika i kontynuacja tego koloru w kolejnych 2 lewach. Trzecią lewę mógłbym co prawda przebić atutem, ale okazałby się on za mały.

Gdy 10 pik się utrzymała, pozwoliłem sobie na komentarz, że drugiego pika oddam dopiero w następnym rozdaniu. Po chwili zastanowienia, doszedłem do wniosku, że nieoddanie drugiego pika raczej nie będzie takie łatwe, ale oto co się wydarzyło...

Przeciwnik N w drugiej lewie zagrał trefla. Waleta pobiłem Asem. Ściągnąłem atuty i zagrałem 3 figury kierowe wyrzucając ze stołu drugiego pika. Do zagranej piątki kier, widząc waleta kier z lewej, dołożyłem trzeciego pika i ... pokazałem karty. Przeciwnikowi zostały same trefle, więc musiał za mnie wykonać kolejny impas treflowy. Wyrzuciłem zatem pika czwartego i piątego. Plan zrealizowany :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZAX 2021-09-29 09:21
Szczególne gratulacje dla pary na drugim miejscu, Pani Danuty i Pana Ryszarda!
Zapraszamy częściej na kieleckie turnieje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować