Komunikaty Zarządu ŚZBS

logoKlasyfikacja po 4 turniejach półfinałowych MPP na szczeblu wojewódzkim
TABELA
Do klasyfikacji końcowej liczą się wyniki wszystkich 4 turniejów półfinałowych.
W Finale Wojewódzkim MPP weźmie udział 16 par.
Pary A. Lućko - M. Tutka i J. Kowalski - R. Urbańczyk, które wywalczyły awans do finału wojewódzkiego, na dzień dzisiejszy nie spełniają warunków regulaminowych do udziału w turnieju finałowym (brak aktualnej składki, brak zameldowania na terenie woj. świętokrzyskiego)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prezentujemy system pary Kozdrach Walczyk w celu zapoznania się z nim przez zainteresowane osoby.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Zarząd ŚZBS informuje, że z dniem 25.09.2019 r. został przeniesiony rachunek bankowy Związku do Banku Spółdzielczego w Kielcach. Aktualny nr konta: 

91 8493 0004 0000 0063 3708 0001
---------------------------------------------------------------------------------------------
Od 7. stycznia 2020 r. kieleckie turnieje wtorkowe w ramach cyklu o Puchar Prezesa ŚZBS odbywają się w Sali Konferencyjnej Stadionu Miejskiego (Suzuki Arena) w Kielcach, ul. Ściegiennego 8. 
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Uprzejmie informujemy, że wszelkie informacje dotyczące Świętokrzyskiego Klubu Brydżowego można odnaleźć w zakładce "Świętokrzyski Klub Brydżowy"
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Komentarze  

# ZAX 2020-02-16 20:36
Piotrek, tubylcem to Cię nazwać nie można, przywędrowałeś tu z innego miasta, kawał drogi, dałeś dwa tłuste komentarze, zasadniczo na temat, rzeczowe i z podaniem odwołań do przepisów, w dodatku okraszone szczyptą humoru, może nie najwyższych lotów, ale jednak... i to wszystko tak zupełnie za darmo? Czy też Zarząd powinien się raczej spodziewać jakiejś faktury? ;)

Tak czy inaczej zapraszamy częściej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotrek 2020-02-16 21:42
Ponieważ nie pochodzę ani z Krakowa, ani z Poznania to czasami, no dobra rzadko, no niech będzie zupełnie zgodnie z prawdą, po raz pierwszy w życiu zrobiłem coś zupełnie za darmo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotrek 2020-02-16 19:56
Po czwarte i tu zapewne przez chwilę niektórzy się uśmiechną istnieje coś takiego jak decyzje PZBS jak organizacji nadzorującej z których jasno wynika że z uwagi na stosowany przez siebie system para Kozdrach - Walczyk powinna mieć na turnieju DWIE karty konwencyjne w których na pierwszej stronie będzie miała wyszczególnione , że gra tzw. szczególnymi uzgodnieniami partnerów (na pewno otwarcie 2 karo i pytania OSW, a być może coś jeszcze). A teraz trochę smutniejsza część wiadomości, wg mnie KAŻDA para na turnieju w Kielcach posiada w swoim systemie szczególne uzgodnienia partnerów i wg przepisów POWINNA mieć na turnieju DWIE karty konwencyjne (taki szybki przykład otwieracie 1 kier kontra i teraz grasz transferami? wg decyzji PZBS jak organizacji nadzorującej przepis 40B1 jest to szczególne uzgodnienie, grasz że to słabe podniesienie - również gdyż w WJ 2020 zapisane jest inaczej i w ten sposób rozprawiłem się grubo z ponad połową par. Na pozostałe oczywiście też się znajdzie choć nawet mogą o tym nie wiedzieć). Co prawda nieczęsto bywam w Kielcach na turniejach, lecz nigdy nie udało mi się zaobserwować żeby jakaś para miała dwie karty konwencyjne (jednej zresztą też nie) Więc albo WSZYSCY (w tym oczywiście para Kozdrach - Walczyk) będą mieli PRAWIDŁOWO (w to nie wierzę, zdziwiłbym się mocno gdyby choć jedna para) wypełnione karty konwencyjne i będzie to skutkowało tym, że frekwencja będzie na poziomie dna i metra mułu. Albo damy sobie spokój i podejdziemy do problemu zdroworozsądkow o. Albo wymagamy czegoś od wszystkich, albo od nikogo. Zaznaczam, że nawet przyniesienie dwóch kopii stosowanego systemu nie rozwiązuje sprawy gdyż wymogiem jest, żeby wszystkie szczególne ustalenia były od razu dostępne dla przeciwników i znajdowały się na PIERWSZEJ stronie.
Tyle darmowych porad, chyba wyraziłem się jasno i przystępnie. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze dyskutować ze mną na temat tego przypadku to ostrzegam, że stawka jest jak w proponowanych podaniach - arcymistrz 1000
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotrek 2020-02-16 19:35
To i ja dorzucę swoją cegiełkę.
Po pierwsze system pary Kozdrach - Walczyk jest zielony jak szczypior na wiosnę - Polityka systemowa 2018 (najnowsza) p.3.1
Po drugie nie ma w nim nawet konwencji brązowej polityka systemowa 2018 - otwarcia odzywkami od 2♣ do 3♠ są KB, jeśli mogą być słabe i nie przyrzekają co najmniej 4 kart
w określonym kolorze, z zastrzeżeniem wyjątków poniżej. Jedyne nietypowe to 2 karo na starych ale nawet ono określa (i to nawet dwa) kolory minimum 4 kartowe.
Po trzecie w cytowanej już powyżej polityce systemowej jest punkt 4.3c mówiący o tym jakich systemów można używać na zawodach 3 kategorii do której należy turniej okręgowy w Kielcach (w zawodach kategorii 3 można używać systemów zielonych i niebieskich, bez konwencji brązowych) więc szanowna komisja (jakiejkolwiek by nie miała nazwy) może się nawet nie fatygować z próbami roztrząsania czy taki system jest dopuszczalny czy nie. Oczywiście jeżeli wpłynie podanie na piśmie z wpłaceniem stosownej kaucji (Proponowałbym zawodnicy do 3 WK za darmo, bo i tak wykazali dużo inicjatywy, żeby napisać. Mistrzowie Krajowi symboliczne 20 zł bo mogli sprawdzić, ale w sumie nie musieli. Mistrzowie Międzynarodowi 100 zł, bo taki tytuł jednak już do czegoś powinien zobowiązywać i zapewniać odpowiedni poziom składanych podań. Arcymistrzowie minimum 500 a może i 1000 w końcu jeżeli piszą to wiedzą co robią i nie powinni bić bez sensu piany). Kaucję oczywiście z powodów podanych powyżej z założenia kasujemy, a zarobione w ten sposób środki przekazujemy na szkolenie młodzieży, albo onkologię, albo jakikolwiek inny szczytny cel.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waldek H. 2020-02-16 12:10
Nie rozumiem dlaczego, przed posiedzeniem komisji, autor artykułu wydał wyrok i zaliczył omawiany system jako wysoce sztuczny. Dlaczego ma obradować Komisja Dyscypliny i Etyki, a nie Komisja Gier i Regulaminów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Robert 2020-02-16 12:29
W którym miejscu autor zakwalifikował system? KDiE jest w ŚZBS właściwą do zakwalifikowani a systemu i oceny zgodności z regulaminem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waldek H. 2020-02-16 20:33
Robert szkoda bicia piany przeczytaj pierwsze zdanie artykułu: "W związku z powtarzającymi się skargami na parę M. Kozdrach - K. Walczyk z powodu stosowania wysoce sztucznego systemu"
Wg mnie zdecydowanie w tym temacie może wypowiadać się KGiR.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZAX 2020-02-15 16:26
Ale niewłaściwe lub niepełne tłumaczenie jest niedozwolone. Mówi o tym Przepis 40B 3,4,5 MPB www.pzbs.pl/sedziowie/mpb/2017/pl/p40.html
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dziadek 2020-02-15 13:21
Popieram, system pary Kozdrach-Walczy k nawet nie leżał w pobliżu systemu wysoce sztucznego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bartosz 2020-02-15 11:08
To jakiś żart? Gdzie, jak nie na turnieju lokalnym mamy się uczyć/eksperyme ntować systemu?! Debilne przepisy ukróciły SSO trzydzieści lat temu. Mamy podtrzymywać niechlubną tradycję? O ile wiem, to para Kozdrach-Walczy k gra w miarę normalnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZAX 2020-02-15 15:48
Moim zdaniem para Kozdrach-Walczy k gra normalnie w 50%.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waldek H. 2020-02-15 21:16
W turniejach w Kielcach wg regulaminu pkt 13 można stosować systemy: "Dopuszczone są systemy zielone i niebieskie. Systemy Wysoce Sztuczne oraz Konwencje Brązowe są zabronione".
System pary Kozdrach-Walczy k z całą pewnością mieści się w granicach systemu zielonego lub niebieskiego. Nie wiem o co tyle krzyku, są osoby dla których wspólny język jest systemem wysoce sztucznym i grają otwarciami na wysokości 2 jako silne. Nie można ulegać sugestiom jednostek, tylko stosować obowiązujące przepisy. Za niewłaściwe tłumaczenie licytacji dowolnej pary są odpowiednie sankcje, które powinien egzekwować sędzia turnieju.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować