IV FINAŁOWY ZJAZD ŚWIĘTOKRZYSKIEJ III LIGI

W dniach 10-11.03.2018 odbył się IV ostatni zjazd III ligi Świętokrzyskiej. Była to najciekawsza rywalizacja w ostatnich latach, walka  toczyła się dosłownie do ostatniego rozdania, a kolejność drużyn zmieniała się kilkukrotnie zawet w trakcie trwania bieżącego meczu. 
Zwycięzcą III ligi uzyskując awans do II ligi została drużyna DANMAR Skarżysko Kamienna.
Zwycięska drużyna grała w składzie:
kpt. Marek Kozdrach, Krzysztof Gałda, Waldemar Haponiuk, Aleksander Knawa, Ireneusz Michalski, Grzegorz Niestój, Grzegorz Półtorak, Tadeusz Sobota, Włodzimierz Stobiecki, Piotr Waluszewski.
W 60 rozdaniowym finale DANMAR pokonał drużynę Olimp - Olgum Skaryszew 117,1:65, po 36 rozdaniach drużyna Olimp - Olgum "rzuciła ręcznik".
Niezwykle zacięta była walka o wejście do ścisłego finału pomiędzy drużynami zajmującymi miejsca 2-4. Drużyna na 2 miejscu zmieniałe się kilkukrotnie (lider był z dużą przewagą).  Na jedno rozdanie przed końcem ostatniego meczu w 1 grupie na drugim miejscu o 0,09 VP była drużyna Kamienna, ale w ostatnim rozdaniu Olimp - Olgum wywalczył 2 imp. i wyprzedził Kamienną o 0,19 VP.
3 miejsce zajęła drużyna Kamienna, Bristol nie przystąpił do meczu o 3 miejsce.
5 miejsce zajęła drużyna ALIT zwyciężając drużynę Zamłynie 40,4:32.
Grupę 2 wygrała drużyna Splinter Jędrzejów, wyprzedzając ostatnim meczem o 0,36 VP drużynę Ekonaft Radom.
                        

Końcowa klasyfikacja III Ligi                      Wyniki  Faza  Grupowa                     
 W.H.

Komentarze  

# Andrzej Przygodzki 2018-05-24 02:23
A tak przy okazji kiedy planujecie naliczyć PKL-e za ligę ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Norbert 2018-03-12 11:27
Gratulacje dla zwycięzców! Mam tym większą satysfakcję, bo byłem niejako ojcem chrzestnym zwycięskiej drużyny, która zrodziła się można powiedzieć w ciężkich bólach. Sukcesów w II lidze a w następnym sezonie w I !!
Sprawdziła się chyba też formuła podziału po rundzie zasadniczej na dwie grupy. Sądzę że trzeba taki sposób rozgrywek utrzymać. Proszę o opinie w tym zakresie.
ps
Nie wiem czy Marcin grał jakiś mecz ale w składzie drużyny jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waldek H. 2018-03-12 11:36
Właśnie dlatego napisałem "Zwycięska drużyna GRAŁA w składzie", Marcin niestety nie rozegrał ani jednego rozdania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Andrzej Przygodzki 2018-05-24 02:22
Witam
Ja mam podobny problem. W drużynie miałem zgłoszonego cały czas Grzegorza Gajaszka i w związku z tym zespół nie kwalifikował się na zniżkę i musiałem zapłacić całe 800 zł startowego. Gdyby Grzegorza na liście nie było zespół łapałby się pod wersję z seniorami za 500 zł. Trzysta złotych to spora kwota więc chciałbym w tym miejscu zapytać czy jeżeli zawodnik nie rozegrał żadnego meczu a był jedynkę zgłoszony do drużyny to czy można liczyć na zwrot owego 300
Zł. Czy przepadło na zasadzie był mógł grać nie grał to trudno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować