TOP-16 MAX, FINAŁ WOJEWÓDZKI MPP - TERMINY

Po zakończeniu DF 2017 najlepsi zawodnicy z tej klasyfikacji rozegrają już po raz 3 turniej TOP-16 max.
Informuję, że Zarząd ŚZBS podjął decyzję o zmianie terminu rozegrania TOP-16, nowy termin to: niedziela 
18 marzec 2018 r. godz. 10. 
Zarząd podjął też decyzję o terminie rozegrania Finału Wojewódzkiego MPP,  sobota 14 kwiecień godz. 10.
Była to trudna decyzja, gdyż w TOP-16, nie będzie mogło zagrać 3 naszych najlepszych arcymistrzów. Mają zarezerwowane bilety na samolot do USA, na "Wiosenne Mistrzostwa Ameryki Północnej - Vanderbild", i niestety nie można już tych biletów bezpłatnie anulować.
Proszę o zgłaszanie par zgodnie z regulaminem. Wysokość nagród może ulec podwyższeniu.

           Lista uczestników TOP-16 2017                                     Regulamin TOP-16 max 2017
                                  
                              W.H.

Komentarze  

# ZAX 2018-01-15 22:24
Po tej krótkiej wymianie zdań wiem już, że moja propozycja zmiany regulaminu jest całkowicie niepotrzebna, gdyż regulamin właściwie już teraz wypełnia wszystkie moje postulaty. Co najwyżej trzeba będzie zwiększyć ilość dzikich kart, powiedzmy do 20 i jeszcze ze 3 bardzo dzikie. Zawodnicy z zewnętrznych rubieży nie są mile widziani co jest oczywiste, gdyż zajmowaliby miejsca przypisane dla lokalnych patriotów, dla których jest to przecież "pewna nagroda". A poza tym pojawiłyby się "głosy dlaczego", a tego to już na pewno nie chcemy. Dlatego też obowiązek zagrania 5 turniejów DF trzeba będzie zwiększyć również do 20, gdyż aktualnie nie jest wystarczająco wymagający. Wyjątek: Dzika karta już od 17 rozegranych turniejów (bardzo dzika od 15).

Wiem też, że Zarząd podejmuje decyzje demokratyczną większością i nie powinienem się wychylać z pojedynczym głosem, lecz chociaż od razu podwójnym i koniecznie konstruktywnym. Co prawda pojawiłyby się wówczas co najmniej 4 różne zdania, ale właśnie dlatego Zarząd liczy 7 członków.

Aby jak najlepiej zadowolić wszystkich zmieńmy jeszcze nazwę turnieju na TOP40+ i zamiast szukać terminu, ustalać termin, rezygnować z terminu, przekazywać termin, zajmować termin, odbierać termin, utrzymywać termin, ... rozegrajmy go po prostu w najbliższy wtorek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Norbert K 2018-01-16 06:57
ZAX-u! Po co ten sarkazm i szyderstwo podszyte kpiną z dużą dozo ironii)))Zupełn ie niepotrzebnie!. Dziś mamy kontynuację Zarządu. Twoje sugestie potraktujemy jako propozycje zmian na przyszły rok. Potraktujemy je poważnie)). Jeżeli chodzi o ten rok to możesz póki co zagrać z dowolnym partnerem. Są dwie wolne dzikie karty. Że zacytuję wielkiego kapitana Jacka Sparrowa cyt: "Problemem nie jest problem w samej jego istocie, problemem jest Twoje podejście do problemu"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZAX 2018-01-16 07:45
Tu nie chodzi o mnie. To był tylko jaskrawy przykład, że coś z tym regulaminem jest nie tak. Wypowiedziałem swoje zdanie i tyle, nie sądziłem, że będę potem musiał wykazywać czy jestem wielbłądem, czy nie jestem, i czy ewentualnie nie jestem dwugarbnym czy też może nie jestem czterogarbnym. Ale najważniejsze, że "Zarząd liczy 7 członków i zawsze dostosuje się do woli swoich zawodników" przynajmniej w kwestii wymaganej ilości garbów.

Skoro nikomu innemu nie przeszkadza aktualny regulamin, to przecież nie ma potrzeby go zmieniać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZAX 2018-01-13 23:33
Jestem przeciwny wymaganiu rozegrania co najmniej 5 turniejów eliminacyjnych. Każdy kto zajął miejsce w TOP16 powinien mieć prawo wyboru dowolnego partnera. Każdy nowy dobry gracz, którego uda się zaprosić do Kielc, podnosi jakość turnieju i czyni go ciekawszym. Ten turniej przecież o niczym nie decyduje, miejsca w rocznej długiej fali są już ustalone. Ten turniej jest nagrodą za zajęcie dobrego miejsca w tej długiej fali. Niech więc będzie inny niż wszystkie. Tymczasem wymaganie z regulaminu odbiera mi nawet możliwość zagrania z graczem z mojej drużyny, reprezentującej przecież nasz okręg w DMP. Jeśli komuś przeszkadza, że nagrodę z naszych składek bierze ktoś kto się na nią nie składał, to można pomyśleć o przydzielaniu nagród finansowych indywidualnie, tylko dla graczy z TOP-16, a nie dla par. Ewentualnie dla par na podium dodatkowe nagrody rzeczowe typu flacha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waldek H. 2018-01-14 20:40
TOP-16 był pomyślany jako pewna nagroda dla uczestników DF rocznej, obowiązek zagrania 5 turniejów DF nie jest zbyt wymagający. W regulaminie jest zapis o 2 dzikich kartach, które może przyznać Zarząd ŚZBS. W Twoim przypadku możesz otrzymać dziką kartę ze swoim partnerem, należy złożyć prośbę do Zarządu, na razie jest jedna prośba o przyznanie dzikiej karty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZAX 2018-01-15 08:10
Nie rozumiem o czym piszesz. Nagroda jest dla najlepszej szesnastki, czy dla uczestników DF rocznej??? Rozumiem, że dla szesnastki, no więc oni wszyscy zagrali po 5 turniejów. I teraz w ramach tej nagrody chcieliby sobie zagrać turniej z wybranym partnerem. Tymczasem regulamin sprowadza turniej TOP16 do zwykłego turnieju wtorkowego. Ja postuluję, aby dać mu szansę aby był choć troszkę wyjątkowy. Możliwe, że niewiele to zmieni, ale dajmy mu szansę. Nie rozumiem gdzie jest problem, że przyjedzie i zagra ktoś nowy, ALE w parze z zawodnikiem TOP16.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bartek 2018-01-17 13:29
W całej wielogarbności zgadzam się z Zaxem. Czy mój głos to już „większa ilość zawodników”?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waldek H. 2018-01-15 13:27
Właśnie taki jest regulamin, że może zagrać aż 4 zawodników, którzy nie rozegrali ani jednego turnieju DF, to są właśnie 2 dzikie karty. Można dyskutować czy powinny być 3, 4 dzikie karty. Na dzisiaj są 2, i Twoja szansa jest bardzo duża na dostanie jednej. Każde dopuszczenie zawodnika spoza DF zmniejsza ilość zawodników z DF, i pojawią się głosy dlaczego.
Po pierwszym TOP-16 zrobiłem małą ankietę wśród 16 najlepszych zawodników DF, na podstawie tej ankiety jest zrobiony ten regulamin.
Jeżeli będą głosy za jego zmianą, to Zarząd zawsze dostosuje się do woli swoich zawodników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZAX 2018-01-15 15:02
Cytuję Waldek H.:
Każde dopuszczenie zawodnika spoza DF zmniejsza ilość zawodników z DF, i pojawią się głosy dlaczego.


No i dobrze że zmniejsza, bo to jest turniej TOP-16, a nie turniej popularny TOP-800.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waldek H. 2018-01-15 17:02
Oczywiście długo można dyskutować, dlaczego tak, a nie inaczej. Gdyby pojawiło się jeszcze 2 dyskutantów to pewnie byłyby 4 różne zdania. Dlatego Zarząd liczy 7 członków i decyzje są podejmowane demokratyczną większością. Na 2017 rok został uchwalony regulamin w takiej formie. Można jeszcze zmienić regulamin na 2018, ale potrzebne są konstruktywne propozycje większej ilości zawodników, a nie pojedynczy głos, bo niestety wszystkich się nie zadowoli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Norbert Krzystanek 2018-01-14 21:38
Dzika karta Grzegorza jest wycofana, także ZAXu możesz składać wniosek))
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować