07.04.2019 Kielce, Turniej dla Amatorów

logo echo
chlopak z pucharem
W Galerii Echo w Kielcach w ramach akcji Gry Bez Prądu odbył się turniej dla początkujących, amatorów i powracających do gry w brydża zaliczany do klasyfikacji rocznej 2019. Na starcie stanęło 11 par, a zwyciężyli Kazimierz Leśniewski - Marcin Horodyski z wynikiem 69,44% przed parą Teresa Piasecka - Lech Piasecki 57,25% i parą Leszek Adamczyk - Mirosław Śliz 55,17%. Gratulacje!  
R.Ł.                 
                     
                                

Komentarze  

# Teresa 2019-04-08 22:23
Zwycięzcy turnieju Kazimierz Leśniewski - WK 2,5 - Marcin Horodyski - WK 3,0 wg REGULAMIN CYKLU TURNIEJÓW BRYDŻOWYCH DLA AMATORÓW o Puchary Prezesa ŚZBS w Kielcach w roku 2019 nie powinni być razem klasyfikowani ponieważ nie spełniają warunków uczestnictwa (wg pkt 3 tego regulaminu Zawody mają charakter turniejów otwartych – mogą w nich uczestniczyć zarówno zawodnicy zrzeszeni jak i niezrzeszeni w PZBS, w poniższych zestawieniach par: WK 2,5 - z partnerem o WK nie wyższym niż 2,5)więc ogłaszanie ich zwycięzcami jest co najmniej lekką przesadą
Teresa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waldek H. 2019-04-09 20:57
Teresa, chyba zapomniałaś, że w ŚZBS to Robert jest regulaminem i nie ma znaczenia co i gdzie jest napisane.
W tym konkretnym przypadku sędzia nie powinien dopuścić do gry pary M.Horodyski-K.L eśniewski, powinien zaproponować im grę z innymi zawodnikami, w innym zestawieniu, a jeżeli już zagrali to należy sklasyfikować ich na ostatnim miejscu, jako parę nieuprawnioną. Klasyfikację i pkl należy policzyć od nowa.
Jak potwierdziła rzeczywistość to nie są amatorzy, uzyskany wynik 69,44%, mówi sam za siebie.
Ta sytuacja nie będzie zachętą dla prawdziwych amatorów.
Dla przykładu podam autentyczną sytuację jaka zaistniała w turnieju teamów w USA gdzie ostatnio grali nasi zawodnicy (relacja J.Gawęckiego).
W tym dużym turnieju było kilka turniejów teamów równocześnie, posegregowanych wg posiadanych punktów rankingowych. Nasza drużyna zapisała się do turnieju zgodnie z rankingiem międzynarodowym jaki posiadała. W czasie 1 meczu przyszedł sędzia i stwierdził, że posiadają za wysoki ranking aby grać w tym turnieju. Okazało się, że zawodnikom zagranicznym przydzielono wyższy ranking niż posiadali. Sędzia wyrzucił ich z turnieju bez zwrotu wpisowego, nieważne, że przylecieli z Europy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Robert 2019-04-09 10:47
Turnieje w Galerii Echo organizowane są z myślą o amatorach do 2,5WK, początkujących zarówno zrzeszonych jak i niezrzeszonych, oraz powracających do gry w brydża po latach. Do tych ostatnich niewątpliwie zaliczają się Marcin z Kazimierzem. W tym zestawieniu Kazimierz nie jest klasyfikowany do długiej fali i nie może otrzymać nagrody z turnieju. Nagrodę taką jak wiesz wzięła druga para złożona z zawodników spełniających kryteria, które przytoczyłaś. Natomiast wygrali turniej więc zostali nazwani zwycięzcami. Nie można raczej nazwać zwycięzcami pary, która przyszła na innej pozycji niż pierwsza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Teresa 2019-04-10 21:59
Możesz mi zatem wytłumaczyć dla kogo są stwarzane regulaminy do poszczególnych turniejów i komu one mają służyć. Może jakąś instrukcja ich użytkowania. Jeśli brydżyści z dużym WK chcą powrócić do gry w brydża to trzeba ich zaprosić we wtorki do Aviatora. Niech się mierzą z równymi sobie. A jeśli mają ochotę zagrać w niedzielę w Galerii Echo z amatorami to od tego jest sędzia , żeby ich poinformował lub połączył ich z zawodnikami z odpowiednim WK .O ile mi wiadomo dla sędziego nie byli to obcy ludzie. Jeśli się nie godzą na przestrzeganie regulaminu to nie grają - PROSTE . Regulamin powinien leżeć przy stoliku z zapisami.I powinien być czytelny.I przestrzegany . A jest do niczgo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Waldek H. 2019-04-11 07:18
Teresa złóż skargę do Komisji Gier i Regulaminów, tam przewodniczący Robert z sędzią Jackiem, obiektywnie ją rozpatrzą.
Później można odwołać się od decyzji do Komisji PZBS, może tam mają inne spojrzenie na przestrzeganie regulaminów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Teresa 2019-04-11 22:26
Znalazłam rozwiązanie. To pkt14. Regulaminu. Organizator, ŚZBS uprzedza, że wszelkie objawy nagannego zachowania, nadużywania alkoholu, używania wulgarnych słów oraz łamania zasad dobrych obyczajów i gry fair play będą podstawą do wniosku o ukaranie do KDiE ŚZBS.
Wikipedia:Sprawiedliwa gra (ang. fair play) – norma wartości w sporcie. Jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku( tu przy stoliku), gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować